Lista aktualności Lista aktualności

Ćwiczenia pożarnicze w Barwinku

W dniu 22 maja b.r. na terenie Nadleśnictwa Dukla w Leśnictwie Barwinek przeprowadzone zostały ćwiczenia jednostek straży pożarnych w zakresie gaszenia pożaru lasu i współdziałania ze służbami, w tym z pracownikami Służby Leśnej. W działaniach została wykorzystania infrastruktura Nadleśnictwa, tj. zbiornik przeciwpożarowy do głównego zasilania w wodę oraz droga leśna wraz ze składami drewna, umożliwiające komunikację i szybkie urządzanie linii gaśniczych.

Lasy Nadleśnictwa Dukla zostały zaliczone do III kategorii zagrożenia pożarowego. Skład gatunkowy drzewostanów charakteryzujący się dużym udziałem gatunków liściastych, bogate runo leśne sprawia, że głównym zagrożeniem dla naszych lasów jest przerzut ognia z terenów nieleśnych lub celowe zaprószenie ognia. Podejmowane działania prewencyjne przyczyniły się do tego, że od ponad 10 lat nie odnotowaliśmy pożaru lasu w Nadleśnictwie Dukla.

Więcej informacji na stronie: http://krosno112.pl/aktualnosci/z-zycia-sluzb/item/5050-barwinek-cwiczenia-strazakow-tuz-przy-granicy-ze-slowacja